Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 16. 2. 2019 19:47:41
Garant obsahu:
Marián Kišš
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1008
Přístupů: 325492
Vytvořeno: 8. 11. 2010 11:07:40

Zprávy a události

Detail akce

září 2018

Slavnostní zahájení stavby Simulačního pracoviště a poklepání základního kamene

Ve středu 26. září 2018 se na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity (LF MU) uskutečnila tisková konference k zahájení stavby Simulačního pracoviště LF MU. Na tiskové konferenci vystoupil Mikuláš Bek, rektor MU, Martin Bareš, děkan LF MU, a Petr Štourač, proděkan LF MU a odborný garant a ředitel projektu SIMU. Na tiskovou konferenci navázala akce slavnostního poklepání základního kamene.

Simulační pracoviště Lékařské fakulty MU bude v České republice unikátním centrem sloužícím praktické výuce studentů medicínských oborů. Nízkoenergetická pětipatrová budova bude mimo jiné napodobovat reálné nemocniční prostředí zahrnující urgentní příjem včetně plně vybavené makety sanitního vozu a urgentních lůžek, operační trakt se dvěma operačními sály, jednotky intenzivní péče i standardní nemocniční pokoje.

Jednotlivé místnosti budou vybaveny výukovými modely, trenažery a simulátory napodobujícími reálné situace, v nichž se lékaři mohou ocitnout. Bude v nich také technika, která umožní pořizovat záznamy probíhajících simulací, takže je pak vyučující budou moci se studenty analyzovat a vyhodnocovat. Studenti tak získají možnost osvojit si běžné i velmi komplikované zákroky v bezpečném prostředí.

„Celý projekt zásadním způsobem ovlivní současnou i budoucí výuku lékařských studijních programů. Simulační pracoviště bude jedinečné nejen svou komplexností, ale především zapojením nejmodernějších prvků simulační medicíny do běžné výuky,“ uvedl ředitel nového pracoviště Petr Štourač.

Děkan lékařské fakulty Martin Bareš pak od Simulačního pracoviště očekává proměnu a modernizaci výuky. „Nová budova promění tvář univerzitního kampusu nejen po stránce architektonické, ale díky novým výukovým metodám a změnám v pojetí klinických stáží se lékařská fakulta stane jedinečným centrem lékařského vzdělávání nejen v rámci České republiky i v celém středoevropském prostoru,“ řekl děkan Bareš.

Budova bude stát v blízkosti novostavby jihomoravských záchranářů. Její výměra bude 8000 m² a náklady na stavbu a vybavení dosáhnou téměř jedné miliardy korun. Vybudování pracoviště je součástí projektu Strategické investice MU do vzdělávání SIMU+ financovaného z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. První studenti by se měli v nové budově učit od akademického roku 2020/2021.

Pro více informací ve vysílání České televize: Příspěvek ve zpravodajství ČT24 a Příspěvek v pořadu Události v regionech.

  

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT