Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 24. 4. 2019 9:00:00
Garant obsahu:
Marián Kišš
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1008
Přístupů: 340956
Vytvořeno: 8. 11. 2010 11:07:40

Zprávy a události

Detail akce

listopad 2018

Medici poděkovali dárcům těl

Studenti Lékařské fakulty Masarykovy univerzity poděkovali lidem, kteří se rozhodli věnovat své tělo pro vědecké účely. Pietní koncert se uskutečnil v pondělí 5. listopadu v 18 hodin v Kapitulní síni Augustiniánského opatství na Starém Brně na Mendlově náměstí. Za vedení Lékařské fakulty MU se akce zúčastnil proděkan Martin Repko. 

K uspořádání akce dal podnět zástupce přednosty Anatomického ústavu Marek Joukal, který se s tradicí těchto akcí seznámil na stáži ve Spojených státech.  „Chceme, aby si studenti prvního ročníku, kteří jsou anatomií nejvíc zasaženi, uvědomili etickou rovinu této výuky a pochopili, že to není samozřejmost, že se mohou učit díky daru jiných lidí,“ podotkl Joukal.

„Vidět reálná těla je při učení se anatomie naprosto nedocenitelné. Člověk však má při setkání s tělem po smrti tendenci nevnímat fakt, že se dříve jednalo o živou osobu. Je potřeba si toto připomenout, abychom si uvědomili etickou rovinu anatomických cvičení a velikost daru, kterým je posmrtné darování těla,“ přiblížil důvody uspořádání komorního koncertu viceprezident Spolku mediků, který jej pořádá, Jakub Voldřich.

Celý článek najdete online.muni.cz.


 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT