Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 24. 2. 2019 7:29:19
Garant obsahu:
Marián Kišš
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1008
Přístupů: 328578
Vytvořeno: 8. 11. 2010 11:07:40

Zprávy a události

Detail akce

listopad 2018

Mezinárodní kurz na téma deformit páteře v belgickém Leuvenu

Ve dnech 6. - 7.listopadu 2018 se uskutečnil pod vedením proděkana Martina Repka mezinárodní odborný kurz v Institute of Orthopaedic Research and Training v belgickém Leuvenu.

V průběhu dvoudenního kurzu se 28 účastníků z 5 evropských zemí, Ománu, Jordánu a Jihoafrické republiky nejprve teoreticky seznámilo s nejmodernějšími postupy při léčbě skoliotických deformit dětské páteře. Následně si na anatomickém ústavu Katholiske Universiteit v rámci kadaverózního kurzu prakticky vyzkoušeli předávané operační techniky. 
Následně 8. listopadu, na pozvání odborné společnosti holandských sester LIV, proděkan Repko předal během edukačního kurzu v holandském Dordrechtu své zkušenosti s léčbou deformit páteře 55 operačním instrumentářkám z Holandska a holandských Antil.

Obě akce přispěly k internacionalizaci naší lékařské fakulty a prohloubily spolupráci se zahraničními odborníky, zájemci o postgraduální vzdělávání na naší univerzitě. Uvedeným kurzům bezprostředně předcházely návštěvy maďarských ortopedů a kolegů z Jihoafrické republiky na operačních sálech LF MU a FN Brno, kde se měli možnost účastnit live operací korekcí skoliotických deformit.

  
 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT