Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 25. 3. 2018 7:24:07
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63208
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

2. 8. 2011

Lékařská fakulta bude vychovávat více dětských lékařů

Potřeba dětských lékařů v Česku v posledních letech stoupá. Na tento trend reaguje i Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, která se rozhodla zkvalitnit přípravu budoucích pediatrů, a zatraktivnit tak obor pro studenty. Díky dotaci bezmála sedm milionů korun z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost rozšíří výuku specializovaných předmětů či praxi studentů na vyšetřovacích modelech.

„Řada českých pediatrů už dosáhla důchodového věku, a bude proto potřeba je postupně nahradit. Rozšířená výuka pediatrie není tedy jen nutnou cestou ke zlepšení odborné vzdělanosti studentů medicíny, je také důležitá pro zvýšení počtu dětských lékařů,“ vysvětlil řešitel projektu Ivo Šlapák.

Zkvalitnit je třeba zejména praktické dovednosti dětských lékařů. Projekt proto zahrnuje vytvoření center praktické výuky, ve kterých budou studenti na výukových modelech a trenažerech získávat základní dovednosti v jednotlivých medicínských oborech, jako je například nácvik vyšetření uší nebo očí, základní chirurgické postupy a endoskopické techniky.

Pro pediatry je také nezbytné umět dobře zacházet s handicapovanými dětmi. Protože postižení vyžadují nejen speciální medicínský, ale také pedagogický přístup, naváže v rámci projektu Lékařská fakulta MU spolupráci s Katedrou speciální pedagogiky Pedagogické fakulty MU.

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT