Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 22. 3. 2018 8:42:40
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 62974
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

2. 2. 2012

Uchazeči o studium na Lékařské fakultě MU se mohou hlásit na dva nové obory

Dva nové obory nabízí Lékařská fakulta Masarykovy univerzity (MU) uchazečům o studium pro akademický rok 2012/2013. V bakalářském studijním programu Specializace ve zdravotnictví získala fakulta nově akreditaci oboru Dentální hygiena a Zdravotnický záchranář. Do obou oborů přijme po 20 studentech. Přihlášky mohou uchazeči podávat stejně jako do všech ostatních bakalářských a nenavazujících magisterských programů na MU až do 29. února 2012 prostřednictvím e-přihlášky na adrese: http://is.muni.cz/prihlaska.

Studium oboru Zdravotnický záchranář je zaměřeno na přípravu kvalifikovaných zdravotnických pracovníků, připravených vykonávat specifickou, vysoce odbornou práci v přednemocniční a nemocniční neodkladné péči. Absolvent bude moci pracovat ve všech složkách integrovaného záchranného systému, na anesteziologicko-resuscitačních odděleních a urgentním příjmu. Podmínkou pro přijetí ke studiu je i přiměřená fyzická zdatnost.

Obor Dentální hygienista reaguje na aktuální potřebu přenést ošetření pacientů v oblasti dentální hygieny ve větší míře na nelékařskou profesi s ohledem na nedostatek zubních lékařů v Česku. Studijní obor Dentální hygiena umožní vzdělávat zdravotnické pracovníky, kteří získají odborné znalosti z prevence, parodontologie, dentální hygieny a konzervačního zubního lékařství. Všeobecná a odborná medicínská příprava jim rovněž umožní, aby chápali souvislosti mezi péčí o dentální hygienu, biomedicínskými a sociálními vědami a byli schopni pomáhat pacientům předcházet vzniku chorob dutiny ústní.

Lékařská fakulta MU vedle těchto nových oborů nabízí tradiční šest let trvající magisterské studium programu Všeobecné lékařství a pětiletý magisterský studijní program Zubní lékařství. V bakalářském studijním programu Ošetřovatelství je na Lékařské fakultě MU dále možné studovat studijní obor Všeobecná sestra, v programu Porodní asistence obor Porodní asistentka a v programu Specializace ve zdravotnictví studijní obory Fyzioterapie, Nutriční terapeut, Optika a optometrie, Radiologický asistent a Zdravotní laborant, kterou je pak možné studovat i v navazujícím magisterském studiu ve studijních oborech Fyzioterapie, Intenzivní péče, Nutriční specialista, Optometrie a Ošetřovatelská péče v gerontologii.

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT