Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 21. 3. 2018 5:41:04
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 62925
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

25. 9. 2012

Přednášky držitelů Nobelovy ceny budou živě přenášeny do poslucháren v kampusu

Přednášky světově uznávaných vědců včetně tří držitelů Nobelovy ceny, které se odehrají v Mendelově muzeu Masarykovy univerzity (MU), budou moci sledovat i studenti ve vzdáleném Univerzitním kampusu Bohunice. Umožní to živé přenosy, kterými univerzita zprostředkovává významné přednášky v situacích, kdy zájem převyšuje kapacity sálů. Online přenosy přednášek do kinosálu univerzitního kampusu se konají 8. října od 9:00 do 12:30 a od 14:00 do 15:40 a 9. října od 9:00 do 12:00.

Světově proslulí vědci z oblasti genetiky a buněčné a molekulární biologie přijedou do Brna přednášet na výroční Mendel Lectures u příležitosti letošního 190. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Přednášky se konají v prostorách Mendelova muzea, které se také spolu s Biologickým ústavem Lékařské fakulty MU podílí na jejich organizaci.

Původní program sliboval účast čtyř nobelistů, kvůli zdravotním problémům svou cestu do Evropy však musel zrušit nejstarší z pozvaných hostů James Watson (Nobelova cena v roce 1962). Studenti i odborná veřejnost se však mohou těšit na přednášku Tima Hunta (Nobelova cena v roce 2001) a Aarona Ciechanovera (Nobelova cena v roce 2004), které zazní hned během prvního dne přednáškového cyklu, spolu s přednáškami českých vědců Josefa Jiřičného a Jiřího Lukáše.

Druhý den bude cyklus pokračovat přednáškou držitele mnoha prestižních cen Garyho Ruvkuna a Güntera Blobela (Nobelova cena v roce 1999). Přednáškový cyklus završí Jiří Friml, absolvent Masarykovy univerzity, který patří mezi nejúspěšnější mladé české vědce současnosti. Odpoledne účastníci navštíví Mendelův rodný dům v Hynčicích.

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT