Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 20. 1. 2018 9:48:42
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 56867
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

11. 12. 2012

Vědecké týmy MU posílilo šest desítek mladých vědců

Nové kvalitní vědecké pracovníky získala Masarykova univerzita. Dohromady 57 mladých výzkumníků, takzvaných postdoců, kteří jsou těmi nejžádanějšími členy badatelských skupin, posílilo jednotlivé fakulty a pracoviště Středoevropského technologického institutu – Ceitec. Jejich příchod umožnilo téměř 200 milionů korun, které univerzita obdržela z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Nástup nových kolegů představuje pro univerzitu velké obohacení, postdoktorandi totiž většinou vykazují ty nejkvalitnější pracovní výsledky. „Jsou to hotoví vědečtí pracovníci, kteří na jedné straně nejsou tolik zatíženi výukou jako doktorandi, ale na druhou stranu nemají ještě takové administrativní povinnosti jako vedoucí týmů, takže se mohou maximálně věnovat výzkumu,“ popsal Lumír Krejčí z Biologického ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, vědecký řešitel projektu. V předchozích letech bylo obtížné tyto vědce získat, ti nejlepší často míří do zahraničí nebo na kariéru výzkumníka rezignují a odchází do soukromého sektoru.

Největší část nových vědeckých pracovníků míří do laboratoří přírodovědecké a lékařské fakulty a Ceitecu, další se však dostanou i na právnickou fakultu, ekonomicko-správní a pedagogickou fakultu i fakultu sociálních studií a informatiky.

O obsazení konkrétních pozic rozhodovali mentoři daných oborů a externí panely specialistů. Na každé místo se hlásilo 15 až 20 uchazečů, často ze zahraničí. Jako atraktivní lokalitu vnímají Česko především mladí výzkumníci z jihu Evropy nebo Indie. „V projektu existuje podmínka, že polovina přijímaných pracovníků musí pocházet ze zahraničí. Takové nastavení vítáme, zajišťuje se tím, že se vědecké prostředí mění a přichází k nám poznatky odjinud,“ uvedl Krejčí.

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT