Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 20. 3. 2018 20:37:46
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 62905
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

15. 11. 2013

Na studium na Masarykově univerzitě půjčí studentům z USA tamní vláda

Masarykova univerzita (MU) se jako druhá v České republice dostala do programu federálních studijních půjček Spojených států amerických. Znamená to, že američtí studenti mohou na studium na MU získat půjčku od americké vlády. Studentské půjčky tvoří v USA hlavní formu pomoci vysokoškolským studentům. Federální půjčky jsou nejvýhodnější, protože výše úroků a sazeb je limitována legislativou.

„Akreditace potvrzuje, že Masarykova univerzita je instituce dostatečně kvalitní a stabilní na to, aby Spojené státy podpořily studium svých občanů na naší škole,“ řekl rektor MU Mikuláš Bek.

Podmínkou pro udělování půjček studentům, byla akreditace univerzity prostřednictvím US Department of Education. Znamenalo to vyplnit obsáhlý dotazník s více než stovkou otázek a desítkami detailních podotázek. „Američané si aktivně prověřovali vše, od studijních programů, po smlouvy na kolejích nebo vracení nevyčerpaných peněz za obědy ze studentských karet,“ uvedl Michal Koščík, právník lékařské fakulty, která se o zisk takzvané americké akreditace zasloužila.

Akreditace je udělena na dva roky, po které bude univerzita sledována a po jejich uplynutí se musí reakreditovat. Ziskem akreditace se již nyní univerzitě zvýšily možnosti přilákat na anglické studijní programy zájemce ze zámoří. „Anglické studijní programy nepochybně přispívají k celkovému zvýšení kvality výuky na lékařské fakultě,“ zdůraznil děkan lékařské fakulty Jiří Mayer.

Lékařská fakulta již nabízí dva anglické studijní programy, všeobecné a zubní lékařství. I další fakulty nabízejí studijní programy v angličtině. Bakalářské programy existují další dva a navazujících magisterských je třináct.

V případě lékařské fakulty ještě Spojené státy sledují úspěšnost absolventů při zkouškách United States Medical Licensing Examination podobných českým atestacím.

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT