Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 23. 3. 2018 12:13:12
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63122
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

20. 11. 2013

Lékařskou fakultu MU povede další čtyři roky děkan Jiří Mayer

Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek dnes na základě návrhu akademického senátu jmenoval současného děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (MU) Jiřího Mayera do funkce pro druhé funkční období. Profesor Mayer stojí v čele fakulty už od roku 2010 a povede ji až do konce ledna 2018.

Pozici děkana pro druhé funkční období Mayer obhájil na zasedání akademického senátu fakulty 22. října, kde pro něj hlasovala většina z 33členného senátu. Mayer byl jediný navržený kandidát. Podílí se také nařízení Fakultní nemocnice Brno, kde působí na pozici náměstka ředitele pro onkologii a je přednostou Interní hematoonkologické kliniky.

„V dalším volebním období chci navázat na to nejlepší, co bylo dosud vybudováno. Bude především potřeba vytvořit nový strategický plán rozvoje fakulty,“ uvedl Mayer ve svém programovém prohlášení k volbě.

V předchozím volebním období si vytkl za cíl mimo jiné restrukturalizaci studia, která by vedla k přípravě absolventů s nejlepším vzděláním. Tento prioritní úkol fakulta intenzivně plní v rámci projektu optimalizace studia Optimed. „Úspěšné dokončení tohoto projektu bude vyžadovat ještě několik dalších let intenzivní práce, ale je absolutně nezbytné, aby naše fakulta byla i do budoucna atraktivní, konkurenceschopná, flexibilní a moderní vysoká škola,“ zdůraznil Mayer.

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT