Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 21. 1. 2018 5:34:08
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 56941
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

10. 11. 2014

Každý pátý student Masarykovy univerzity je ze zahraničí

Podíl zahraničních studentů Masarykovy univerzity (MU) vzrostl na pětinu. Na univerzitě letos je v řádném diplomovém studiu 7100 zahraničních studentů z celkového počtu více než 38 tisíc. Podíl cizinců na celkovém počtu studentů se tak ve srovnání se situací před deseti lety zvýšil z osmi na 18 procent a jejich reálný počet vzrostl z 2700 zahraničních studentů v roce 2005 o více než 100 procent.

„Počet zahraničních studentů u nás dlouhodobě pozvolna roste, a zatímco v předchozích letech přibývalo zejména Slováků, v letošním roce se tento trend zastavil a zvýšil se počet zahraničních studenů z jiných zemí,“ řekl rektor MU Mikuláš Bek. Přibylo studentů z Německa, Ruska, Španělska, Saudské Arábie či Izraele. Na univerzitě jsou studenti z více než sta států. Nejpočetnější skupinu pak tvoří Slováci, kterých je podobně jako v předchozích třech letech kolem 5800.

Celkový počet studentů MU ve srovnání s loňským akademickým rokem naopak mírně klesl, přibližně o pět procent, a to napříč všemi fakultami. V akademickém roce 2014/15 studuje v řádném diplomovém studiu na MU přes 38 tisíc studentů, zatímco v předchozím roce jich bylo bezmála 41 tisíc. V rámci letošního přijímacího řízení se do prvních ročníků zapsalo zhruba 12 tisíc studentů z 20 tisíc přijatých. Univerzita obdržela kolem 60 tisíc přihlášek.

Také pro příští akademický rok univerzita počítá s mírným poklesem počtu přijatých. Komunikační kampaň směrem k uchazečům proto bude zaměřena zejména na kvalitu poskytovaných informací tak, aby si uchazeči mohli vybrat ten správný obor. „Nechceme masově oslovovat všechny absolventy středních škol, protože naším cílem není získat co největší počet přihlášek, ale šikovné uchazeče, kteří vědí, co a proč budou studovat,“ řekla prorektorka pro vzdělávací činnost Ivana Černá.

Podrobné informace o studijních možnostech mohou zájemci získat i prostřednictvím projektu Ambasadoři MU, do kterého se zapojilo již 150 studentských vyslanců na středních školách. V rámci projektu nominovaly střední školy v Česku i na Slovensku jednoho studenta, Ambasadora MU, který získal přístup k nejaktuálnějším informacím o nabídce studia, jež pak předává svým spolužákům.

Kontakt: Mgr. Tereza Fojtová, tisková mluvčí MU, mobil: 724517335, fojtova@ muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT