Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 19. 1. 2018 14:19:02
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 56844
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

3. 12. 2014

Děkankou Právnické fakulty MU se stane Markéta Selucká

Do čela Právnické fakulty Masarykovy univerzity (PrF MU) zvolil dnes akademický senát Markétu Seluckou z katedry občanského práva. Pokud bude jmenována rektorem, vystřídá Naděždu Rozehnalovou, která funkci zastávala již dvě volební období po sobě a nemohla se znovu ucházet o zvolení. V případě jmenování povede Selucká fakultu od 1. dubna 2015 po následující čtyři roky.

O funkci děkana se ucházeli dva kandidáti, kromě Selucké také dosavadní proděkan pro strategii a rozvoj fakulty Petr Mrkývka působící na katedře finančního práva a národního hospodářství. V prvním kole skončila volba nerozhodně. Ve druhém kole nakonec Selucká získala potřebných 11 hlasů, tedy nadpoloviční většinu ze všech členů Akademického senátu PrF MU.

„Moje heslo je transparentnost, diskuse a zasíťování fakulty v rámci Evropské unie,“ uvedla Selucká ke svým plánům ve vedení fakulty.

Doc. JUDr. Markéta Selucká, Ph.D. je absolventkou Právnické fakulty MU. Nejprve pracovala ve státní správě, později v advokacii a podnikatelské sféře, v minulosti působila také jako asistentka předsedy Ústavního soudu. V současné době je docentkou na katedře občanského práva.

Kontakt: Tereza Fojtová, tel: 549 49 49 49, mobil: 724517335, E-mail: fojtova@muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT