Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 23. 3. 2018 12:14:22
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63127
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

28. 1. 2015

Projekt MEDINFO umožnil přístup k informacím o výzkumu v medicíně

Přístup k nejnovějším vědeckým informacím z oblasti výzkumu, vývoje a inovací v oblasti medicíny a zdravotnictví zajistil pro osm institucí v České republice až do roku 2019 projekt MEDINFO. Masarykova univerzita na něj získala 108 milionů korun z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI).

„Nové informační zdroje výrazně zlepšily přístup k nejnovějším vědeckým poznatkům pro potřeby výzkumu i vzdělávání ve všech zapojených institucích. Za dva roky bylo pro práci s těmito informačními zdroji vyškoleno 1780 uživatelů, další budou proškoleni v příštích letech,“ uvedl ředitel projektu Miroslav Bartošek. V roce 2014 pak bylo k elektronickým informačním zdrojům pořízeným z projektu zaznamenáno přes 195 000 přístupů.

Z celkového objemu finančních prostředků se přes 90 milionů korun použilo na nákup elektronických informačních zdrojů (databází, časopisů, archivů a knih) a za víc než 7,5 milionu korun byly nakoupeny tištěné zdroje (knihy, kompendia a časopisy).

Masarykova univerzita využila část dotace také na dovybavení vlastních knihoven chybějící kvalitní literaturou z oblasti medicíny a přírodních věd. A pořídila také novou vyhledávací službu discovery.muni, která umožňuje rychle a efektivně prohledávat jedním dotazem z jednoho místa všechny vědecké informační zdroje a nasměrovat uživatele přímo na plné texty požadovaných dokumentů.

Přehled zapojených institucí: Masarykova univerzita, Univerzita Palackého v Olomouci, Ostravská univerzita, Západočeská univerzita v Plzni, Univerzita Pardubice, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT