Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 25. 3. 2018 0:47:07
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63179
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

10. 2. 2015

Nová pedagogická laboratoř naučí studenty využívat tablety ve výuce

Nová pedagogická laboratoř naučí studenty využívat tablety ve výuce
Prakticky si vyzkoušet nové výukové metody umožní studentům učitelství pedagogická laboratoř, která se v úterý 10. února otevírá na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Ve stupňovité učebně budou moci vysokoškoláci využívat židle speciálně uzpůsobené pro práci s novými technologiemi, 32 iPadů, videokameru a několik projekčních ploch a tabulí. Vybavení přišlo na 800 tisíc korun.

„Studenty učitelských oborů chceme připravit na moderně pojaté vzdělávání s použitím iPadů tak, aby mohli efektivně využívat moderní technologie k výuce, která bude na jedné straně přiměřeně náročná a na druhé straně bude žáky středních škol bavit. V pedagogické laboratoři si studenti vyzkouší, co můžou technologie přinést jejich konkrétnímu oboru, a s jakými omezeními musí dopředu počítat,“ vysvětluje Roman Švaříček z ústavu pedagogických věd.

V učebně se bude odehrávat nácvik výuky, při kterém musí být možné rychle změnit uspořádání podle aktivní promítací plochy nebo podle pedagogického záměru. „Studenti mohou podle potřeb střídat skupinovou nebo dialogickou podobu výuky, případně nacvičovat práci třídy na nějakém projektu,“ doplňuje Švaříček.

Laboratoř bude otevřená v rámci e-learningového setkání ELFday, které je neformální platformou pro výměnu zkušeností a dovedností mezi uživateli vzdělávacích technologií v akademickém prostředí. Akci již potřetí pořádá Kancelář e-learningu Filozofické fakulty MU.

Více informací k setkání zde: https://elf.phil.muni.cz/setkani/.

Kontakt: Tereza Fojtová, tisková mluvčí, tel: 549 49 49 49, mobil: 724 517 335, e-mail: fojtova@muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT