Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 23. 3. 2018 12:13:51
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63124
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

23. 2. 2015

První studenti chodí na přednášky do nové budovy filozofické fakulty

Posluchači Filozofické fakulty Masarykovy univerzity studují od tohoto týdne ve zrekonstruovaných budovách A a B1 a v nově postavené budově B2 v areálu fakulty v brněnské ulici Arna Nováka. Pomalu tak začalo stěhování, které vyvrcholí začátkem příštího akademického roku, kdy bude celé Centrum podpory humanitních věd (CARLA) slavnostně otevřeno.

V jarním semestru bude v nových prostorách probíhat výuka v pilotním režimu, plně se začnou možnosti nových budov a jejich vybavení využívat od podzimu tohoto roku. „Je to dáno zpožděním stavebních prací a v návaznosti na to i zpožděním finálních dodávek části vybavení,“ vysvětlil Ivo Jurtík, tajemník filozofické fakulty.

Rekonstrukce a výstavba budov začaly v září 2013, škola na ně získala dotaci ve výši 571 milionů korun ze Strukturálních fondů EU a ze státního rozpočtu. Multimediální posluchárny vybavené moderním nábytkem a audiovizuální a výpočetní technikou nabídnou příjemné prostředí pro studenty velké části oborů, které fakulta nabízí. Zvláštní zřetel se přitom věnuje využití nové budovy pro zkvalitnění doktorského studia.

Na rekonstrukci části budov A a B1 a dostavbu části B2 (původní budova B2 musela být kvůli špatnému stavu stržena), navážou dělníci v příštích letech také úpravami v budovách C a D, tedy vstupní části celého areálu.

Kontakt: David Povolný, Tiskový odbor Masarykovy univerzity, tel: 549 49 46 46, mobil: 724 118 798, e-mail: povolny@rect.muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT