Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 25. 3. 2018 0:48:01
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63180
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

25. 3. 2015

Právnická fakulta otevřela novou knihovnu. Ukazuje i objevený kámen a listiny

Zcela přebudovaná knihovna se dnes otevřela studentům i akademikům na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Díky 16 měsíců trvající přestavbě mají budoucí právníci komfortní podmínky pro studium a knihy získaly odpovídající zázemí. Nové prostory navíc první týden provozu nabízí jedinečnou příležitost podívat se na základní kámen někdejšího univerzitního kampusu, který se v červnu našel při rekonstrukci, i originály dokumentů, jež v něm byly skryté.

„Díky rekonstrukci se podařilo vyřešit hned dva problémy. Fakulta má knihovnu, která splňuje parametry moderních zařízení tohoto typu, a odpadly navíc potíže s vlhkostí, které způsobovala zastaralá kanalizace a celkově stáří budovy,“ uvedla děkanka fakulty Naděžda Rozehnalová. Odkázala tak na fakt, že budova pochází z roku 1932, kdy se ještě počítalo s tím, že se stane základem tehdy plánovaného univerzitního kampusu, jenž měl stát pod Kraví horou.

Objekt právnické fakulty nakonec vzniknul jako jediný. Historii budovy dodnes dokládají listiny, které se našly při rekonstrukci v červnu loňského roku. Univerzitní veřejnost má do týdne od otevření mimořádnou možnost podívat se na originály i kámen, v němž se skrývaly. Po uplynutí této doby se historické dokumenty přesunou do Archivu Masarykovy univerzity a na místě je nahradí kopie, které zde zůstanou trvale.

Knihovna se díky přestavbě rozrostla o více než 500 m², protože se podařilo spojit suterénní prostor bývalé tělocvičny a předchozí knihovny. Rekonstrukce a pořízení nového vybavení stály přibližně 64,4 milionů korun. Většinu nákladů uhradila fakulta z dotace rozvojového programu ministerstva školství.

Kontakt: Tereza Fojtová, tisková mluvčí, tel: 549 49 49 49, mobil: 724 517 335, e-mail: fojtova@muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT