Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 20. 1. 2018 9:54:06
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 56872
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

31. 3. 2015

Fakultní školka usnadnila návrat do práce 25 rodičům

Celkem 25 rodičům z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity (MU) a spolupracujících firem umožnila snazší návrat do práce po rodičovské dovolené fakultní mateřská školka. Místa ve školce mohla fakulta svým zaměstnancům nabídnout díky tříletému projektu financovanému z evropských strukturálních fondů a spolupráci s obecně prospěšnou společností Vesněnka, která má s provozováním školky letité zkušenosti.

„Vybavili jsme třídu a zajistili financování jejího provozu po dobu trvání projektu, po jeho skončení v březnu letošního roku bude školka fungovat dál, náklady už ale budou hradit rodiče,“ řekl manažer projektu Tomáš Knotek z Fakulty informatiky MU. Koncepce třídy umožňuje spojení dětí různého věku v rozmezí od jednoho roku do pěti let. Maximální kapacita je pět dětí najednou, celková kapacita je ale vyšší, protože během dne se děti prostřídají.

Celkové náklady na realizaci projektu, zaměřeného na srovnání příležitostí a slaďování rodinného a pracovního života na Fakultě informatiky MU a partnerů projektu, činily 7,6 milionů korun a byly hrazeny z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Vybavení školky a zajištění péče o děti informatiků bylo součástí projektu „Rodina a práce - prosazování rovných příležitostí a slaďování rodinného a pracovního života v ICT“, přičemž prvek ICT je reprezentován Fakultou informatiky MU a partnery projektu, kterými jsou INTELEK spol. s r.o. a Mycroft Mind, a.s. Součástí bylo také vytvoření brožury, která měla upozornit na malý zájem žen o technické a přírodovědné obory.

Mgr. Tereza Fojtová, tisková mluvčí MU, fojtova@rect.muni.cz, tel: 54949 4949, 724517335

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT