Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 21. 3. 2018 6:06:57
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 62934
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

10. 4. 2015

Mendelovo muzeum hostí výstavu o migraci obyvatel jižní Moravy a Bretaně

Příběhy lidí, kteří již od 19. století opouštěli své domovy ve francouzské Bretani a na jižní Moravě, přibližuje nová výstava v Mendelově muzeu Masarykovy univerzity. Výstava Migrace očima obyvatel Bretaně a jižní Moravy, která se koná u příležitosti 50. výročí spolupráce Brna a Rennes, bude v prostorách muzea k vidění od 10. dubna do 30. června 2015.

Cílem autorů výstavy bylo zamyslet se nad aktuálním tématem migrace z různých hledisek, například historického, sociologického, antropologického či sociolingvistického. Území Bretaně i jižní Moravy patří z pohledu migrace již od 19. století mezi regiony mnoha tváří a neustálých změn.

„Společným rysem obou regionů je změna migračních toků. Dříve lidé masivně emigrovali, nyní je Bretaň i jižní Morava atraktivní pro imigranty,“ řekla kurátorka výstavy Alena Polická z Ústavu románských jazyků a literatur Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. „Výstava předkládá citlivý portrét dvou proměňujících se společností, líčený z pohledu těch, kdo tato území obývají a vdechují jim život,“ dodává Polická.

Výstava Migrace očima obyvatel Bretaně a jižní Moravy je rozšířenou adaptací výstavy Migrace Bretaň-svět, kterou v roce 2013 připravilo bretaňské muzeum. Záštitu nad brněnskou výstavou převzal rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. Výstavu zahájil velvyslanec Francie Jean-Pierre Asvazadouria a primátor města Brna Petr Vokřál.

Součástí výstavy je i série přednášek a workshopů v Univerzitním kině Scala.
Více na: facebook.com/migrace2015.

Kontakt: Tereza Fojtová, mluvčí univerzity, e-mail: fojtova@muni.cz, mobil: 724 517 335

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT