Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 22. 3. 2018 16:41:38
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63045
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

30. 4. 2015

Rektor Masarykovy univerzity ocení nadějné studenty a úspěšné vědce

Vědecké kapacity a nejlepší doktorští a magisterští studenti Masarykovy univerzity (MU) získají ocenění u příležitosti akademického svátku Dies academicus. Slavnostní předání cen se uskuteční 6. května od 10:00 v aule Masarykovy univerzity na adrese Veveří 70.

Cenu rektora za významný tvůrčí čin převezme Peter Milo z Filozofické fakulty MU za publikaci Frühmittelalterliche Siedlungen in Mitteleuropa. Eine vergleichende Strukturanalyse durch Archäologie und Geophysik. V knize se autor zabývá využitím geofyzikálních metod při výzkumu archeologických lokalit. Konkrétně se zaměřil na raně středověká sídla ve střední Evropě a shromáždil informace asi o dvou stovkách těchto lokalit.

Cenu J. G. Mendela za mimořádné výzkumné výsledky s mezinárodním významem obdrží Výzkumná skupina Molekulární komplexy chromatinu, Mendelovo centrum genomiky a proteomiky rostlin Středoevropského technologického institutu Ceitec a skupina funkční genomika a proteomika, kterou vede Jiří Fajkus. Rektor ocenil významnou práci skupiny v oblasti biologie telomer, tedy koncových částí chromozomů.

Ještě před zahájením letošního Dies academicus položí členové vedení MU věnec k památníku studentským obětem u příležitosti 70. výročí konce 2. světové války před Sušilovými kolejemi v ulici Klácelova. Po skončení slavnostního předávání cen v aule obejde vedení MU všechna čtyři pamětní místa na fakultách, kde se pokloní památce obětí z řad pedagogů na právnické, přírodovědecké, filozofické a lékařské fakultě. Na večer je připravený program s názvem Tmavomodrý svět Masarykovy univerzity, který začne v 19.00 v Univerzitním kině Scala a jehož součástí bude připomínka historických souvislostí, osobní vzpomínka a tematicky zaměřený film.

Také doprovodný program Dies academicus zahrnuje akce spojené s výročím konce války. Filozofická fakulta připravila výstavu fotomontáží Johna Heartfielda, bojovníka proti nacismu, která bude k vidění od 5. do 22. května v prostorách děkanátu fakulty v ulici Arne Nováka.

Kontakt: Tereza Fojtová, tisková mluvčí MU, fojtova@muni.cz, tel: 54949 4949, 724517335

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT