Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 20. 3. 2018 20:29:55
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 62891
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

14. 5. 2015

Studenti Masarykovy juniverzity dostanou diplomy

Absolventi prvního ročníku Masarykovy juniverzity (MjUNI) obdrží v sobotu 16. května diplomy za úspěšné studium. Univerzitní kino Scala zaplní okolo 150 dětí ve věku 9 až 14 let, které se od října do května účastnily přednášek, workshopů a exkurzí na vybraných fakultách Masarykovy univerzity (MU). Slavnostní ukončení spojené s předáváním diplomů začne v 10 hodin dopoledne.

Cílem dětské univerzity je podnítit zájem o přírodovědné a technické obory mezi studenty základních a středních škol. Ze 170 přihlášených dětí jich 161 úspěšně absolvovalo první ročník juniverzity, přišly tedy minimálně na čtyři přednášky, které pro ně během podzimního a jarního semestru zorganizovaly čtyři fakulty MU. Děti si vyzkoušely na například na lékařské fakultě možnosti ochrany proti ebole a při seznamování se s forenzní antropologií na přírodovědecké fakultě zase vypátrat pachatele trestného činu.

Projekt MjUNI, který byl financována z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci projektu Popularizujeme vědu, bude Masarykova univerzita i nadále podporovat. Do nového ročníku se mohou zájemci hlásit na konci června, termín přihlášek bude vyvěšen na stránkách www.mjuni.cz.

Do dětské univerzity se od příštího roku zapojí více fakult – kromě přírodovědecké, lékařské, pedagogické a fakulty informatiky přibydou právnická, ekonomicko-správní a fakulta sociálních studií. Počet přihlášek, tedy 170 studentů, i věkové rozmezí zůstane stejné, u některých přednášek bude ale nově doporučena věková hranice.

Kontakt: Tereza Fojtová, tel: 549 49 49 49, mobil: 724517335, E-mail: fojtova@muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT