Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 23. 3. 2018 12:14:54
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63129
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

30. 9. 2015

Studenti budou v Brně poprvé nacvičovat jednání OSN

Konference simulující jednání na půdě OSN se poprvé odehraje v Brně. Pro přihlášené studenty je to příležitost, jak si procvičit argumentační schopnosti a zjistit, jak funguje významná mezinárodní instituce. Akci, která bude slavnostně zahájená dnes večer a potrvá až do soboty 4.10., pořádají na Masarykově univerzitě studenti, kteří jsou pravidelnými účastníky podobných konferencí MUN (Model United Nations) v zahraničí a rozhodli se tento formát přinést i na domovskou vysokou školu.

„Bylo nám líto, že podobné simulace jsou v Česku stále ještě ojedinělé, a tak jsme si uspořádali vlastní. Účastní se přibližně 70 studentů z 20 různých států,“ říká jedna z organizátorek Jana Šidlíková. Během konference se bude konat i několik přednášek na téma OSN a mezinárodní bezpečnost, které jsou přístupné i pro veřejnost.

Celé setkání nazvané MuniMUN se bude odehrávat v angličtině. Řešená témata pak budou záviset na výboru, kterého se student-delegát zúčastní. Simulovaná Rada bezpečnosti bude například řešit současnou situaci v Libyi. První výbor Valného shromáždění OSN se bude zabývat šířením jaderných zbraní. V dalších výborech zase organizátoři vyzvou účastníky k jednání o aktuálním uprchlickém problému v Evropě, o moderním otrokářství či situaci na Krymu.

Více na http://munimun.org/.

Kontakt: Lenka Vybíralová, organizátorka MuniMUN, e-mail: info@munimun.org, mobil: 777 049 361

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT