Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 23. 3. 2018 12:13:04
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63120
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

23. 10. 2015

Scala hostí největší seminář o pomoci lidem s autismem

Více než 400 rodičů a pedagogických a poradenských pracovníků se 24. října od 9.30 sejde v Univerzitním kině Scala, aby mluvili o jedné z nejúčinnějších metod, která se v zahraničí využívá u lidí s autismem. Diskutovat se bude o takzvané Aplikované behaviorální analýze (ABA) a také o dalších krocích, jak zlepšit život lidí se zmíněnou diagnózou.

Seminář pořádaný Institutem výzkumu inkluzivního vzdělávání Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity je největším setkáním tohoto typu, jaké se kdy v Česku konalo. „Zájem rodičů i odborné společnosti o nové poznatky ze zahraničí odráží současnou neutěšenou situaci v oblasti podpory osob s autismem a jejich rodin. Rodičům není jedno, co s jejich dětmi bude dnes, zítra, v dospělosti. Chtějí pro ně udělat maximum. Seminář jim i pedagogům přináší vhled do praktických možností, které u nás téměř neznámá metoda ABA přináší,“ uvedla organizátorka Milena Němcová.

Na celodenní akci vystoupí mimo jiné Karola Dillenburger z Královské univerzity v Belfastu, člen Britské psychologické společnosti Mickey Keenan nebo slovenská odbornice Zuzana Maštenová. Metoda, které se budou věnovat, umožňuje dětem s autismem osvojit si a rozvinout nové vzorce chování, které kvůli svému postižení nemají, a lépe tak porozumět vnějšímu světu. Účastníci semináře se seznámí s principy a limity behaviorálního přístupu při práci s dětmi, dospívajícími i dospělými lidmi s tímto postižením.

Setkání se koná v době, kdy se lidé, kterých se diagnóza týká, a také Odborná skupina Vládního výboru pro zdravotně postižené občany snaží prosadit změny v chování státu vůči osobám s autismem. Usilují o to, aby vznikl základní standard terapií hrazených z veřejných prostředků. Zdravotní pojišťovny dosud financují jenom základní diagnostiku, která se zpravidla odehrává do tří let věku dítěte. Poté už je všechno na rodičích, kteří se tak často dostávají do finančních problémů.

Kontakt: Milena Němcová, organizátorka semináře, mobil: +420 608 467 128, e-mail: ABAseminar@seznam.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT