Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 22. 3. 2018 2:57:30
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 62949
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

28. 10. 2015

Pedagogická fakulta otevře mimořádné přijímací řízení pro speciální pedagogy

Mimořádné přijímací řízení otevře 1. listopadu Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity. Reaguje tak na žádost ministerstva školství, které se snaží nabídnout možnost dostudovat posluchačům zrušeného navazujícího magisterského oboru Speciální pedagogika na pražské Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK). Otevření řízení včera schválil fakultní akademický senát. Pokud uchazeči splní podmínky přijímacího řízení, studovat mohou znovu od jarního semestru tohoto akademického roku.

„Rozhodli jsme se vyjít vstříc jak ministerstvu, tak kolegům, kteří ztratili statut studenta kvůli zániku akreditace UJAK, a dřívější studium jim tak bylo ukončeno bez jakéhokoliv jejich provinění,“ komentoval krok Jiří Němec, děkan Pedagogické fakulty MU, jež momentálně vyučuje obor, který se nejvíc shoduje s tím, který byl na UJAK zrušen. Celkem jej navštěvovalo více než 700 posluchačů, kteří dnes za sebou mají dva semestry. Masarykova univerzita otevře přijímací řízení s tím, že pokud splní jeho podmínky, může přijmout maximálně 150 zájemců. Úspěšní uchazeči mohou požádat o uznání některých předmětů, které již absolvovali na předchozí škole.

Sběr přihlášek do navazujícího magisterského oboru s názvem Speciální pedagogika pro učitele v kombinované formě bude probíhat do konce roku 2015. Přijímací zkoušky by se pak měly konat v lednu příštího roku. Uchazeči, kteří splní jeho podmínky, mezi něž patří také doložení absolvování dvou semestrů předchozího studia a zisk minimálně 40 kreditů, mohou začít studovat na Pedagogické fakultě MU v jarním semestru.

Kontakt: Tereza Fojtová, tisková mluvčí, tel: 549 49 49 49, mobil: 724 517 335, e-mail: fojtova@muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT