Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 25. 3. 2018 5:33:56
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63199
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

5. 11. 2015

Návštěvnost Hokejového souboje univerzit může zlomit rekord

Sedmý ročník Hokejového souboje univerzit mezi týmy Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického (VUT) se chystá v brněnské DRFG Areně na pondělí 9. listopadu od 20 hodin. Největší studentská akce v Brně organizovaná přímo absolventy a vysokoškoláky letos dost možná ohlásí nový rekord. Ten dosud činil 7200 návštěvníků, kapacita haly se ale po letní rekonstrukci zvedla, a pořadatelé tak mají k dispozici 7400 míst. Je pravděpodobné, že i letos studenti stadion zcela zaplní.

Už pět dní předem měli organizátoři informace, že lístky na některých prodejních místech nejsou. „Posledních několik bude k dispozici v pondělí od devíti hodin na pokladně stadionu,“ sdělil jeden z pořadatelů Rastislav Bekényi.

Masarykova univerzita a Vysoké učení technické se na ledě utkávají už od roku 2009. Tehdy byl zápas úplně prvním svého typu, který se v Česku konal. Později na něj navázaly duely v Praze a Ostravě nebo zápas mezi hradeckou a pardubickou univerzitou. Žádný z nich ale není tak navštěvovaný jako brněnský.

Výběr Masarykovy univerzity, která bude bojovat o čtvrté vítězství v řadě, znovu povede bývalý hokejista Komety a VSK Technika Brno Jiří Sedláček. „Vycházíme z vítězné sestavy z minulých ročníků a také z akademických mistrovství. I tak ale mělo zájem dostat se do týmu asi 40 hráčů,“ řekl Sedláček, který nakonec nominoval 22člennou sestavu. V modrém dresu se také letos objeví norský student medicíny Simen Brekke a poprvé i bratrská dvojice Michal a Patrick Brzobohatí. Kompletní sestavy obou celků jsou už nyní na webu www.hokejovysouboj.cz.

Samotnému duelu bude předcházet studentský průvod. Fanoušci Masarykovy univerzity mají pod patronací spolku Munie sraz v 17.30 před Univerzitním kinem Scala, odkud půjdou v 18.30 přes náměstí Svobody a hlavní nádraží k hale. Po cestě se k nim pravděpodobně přidají i příznivci VUT, kteří se potkají na náměstí Svobody.

Kontakt: Martina Fojtů, Tiskový odbor Masarykovy univerzity, mobil: 725 316 964, e-mail: fojtu@rect.muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT