Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 20. 3. 2018 20:39:24
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 62908
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

9. 11. 2015

Masarykova univerzita otevřela přijímací řízení pro akademický rok 2016/17

Zájemci o studium v bakalářských a magisterských oborech na Masarykově univerzitě (MU) již mohou podávat přihlášky. Přijímací řízení do těchto oborů se zahájením v akademickém roce 2016/17 univerzita otevřela začátkem listopadu. Podmínkou pro přijetí na sedm z devíti fakult MU stále zůstává úspěšné absolvování Testu studijních předpokladů (TSP), nově bude výsledky těchto testů uznávat i Fakulta sociálních studií MU, kde uchazeči dříve skládali testy z obecných studijních předpokladů od společnosti Scio (OSP).

Zájemcům o studium oborů na Fakultě sociálních studií MU stále zůstane povinnost podstoupit zkoušku ze základů společenských věd od společnosti Scio. U druhého povinného testu, který zkoumá studijní předpoklady, si ale mohou vybrat, zda dají přednost TSP z dílny MU nebo OSP od Scia. Aby byla procedura co nejlépe pochopitelná, vytvořila fakulta speciální video.

Všechny fakulty MU upřednostňují ty zájemce, kteří prokázali zájem o vybraný obor už aktivitou na střední škole. „Cílem Masarykovy univerzity není získat co nejvíce studentů, ale přilákat ty, kteří mají motivaci studovat a chtějí svoje schopnosti a znalosti skutečně vylepšovat,“ řekl prorektor Masarykovy univerzity Michal Bulant.

Úspěšnou účast ve středoškolských olympiádách nebo ve středoškolské odborné činnosti nově zohledňuje ekonomicko-správní fakulta a na řadě oborů také fakulta pedagogická. O přijetí bez přijímací zkoušky mohou na základě středoškolských úspěchů požádat uchazeči o studium všeobecného a zubního lékařství, kde jsou jinak podmínkou pro přijetí oborové testy. Na přírodovědecké fakultě si mohou zájemci u některých oborů vybrat, zda chtějí absolvovat všeobecný TSP nebo oborový test. Na fakultě informatiky mohou o prominutí přijímací zkoušky žádat také ti zájemci o studium, kteří doloží IQ vyšší než 130.

Přihlášku, která je výhradně elektronická, najdou zájemci na webu is.muni.cz/prihlaska. Další informace jsou internetové stránce MU v sekci Uchazeči a na webech jednotlivých fakult.

V akademickém roce 2015/16 studuje v řádném diplomovém studiu na MU necelých 36 tisíc studentů, v předchozím roce jich bylo přes 38 tisíc, což odpovídá trendu postupného snižování stavu studentů. Zatímco celkový počet studentů klesá, podíl zahraničních roste, aktuálně jich na MU řádně studuje 7110. V rámci letošního přijímacího řízení se do prvních ročníků zapsalo přibližně osm tisíc studentů z 15 tisíc přijatých. Do bakalářských a magisterských oborů poslali uchazeči necelých 45 tisíc přihlášek.

Kontakt: Tereza Fojtová, tel: 549 49 49 49, mobil: 724517335, e-mail: fojtova@muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT