Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 22. 3. 2018 20:22:11
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63068
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

10. 11. 2015

Na Sedmnáctém studentském vystoupí vnuk nacistického zločince

Mezinárodní den studenstva, který je připomínkou studentských demonstrací proti nacismu v roce 1939, oslaví v úterý 17. listopadu Masarykova univerzita (MU) v Univerzitním kině Scala. Hlavním bodem programu bude diskuse na téma lidskost versus barbarství, ve které vystoupí vnuk velitele vyhlazovacího tábora v Osvětimi Rainer Höss a izraelská novinářka Tal Bashan, jejíž matka, spisovatelka Ruth Bondy, Osvětim přežila.

„Höss používá své jméno jako zbraň proti doktríně, kterou kdysi reprezentovalo. Přednáší každoročně na desítkách škol, popisuje historii své rodiny a apeluje na toleranci. Vyzývá mladé lidi, aby odmítali všechny formy násilí, nesnášenlivosti, extremismu a fanatismu,“ uvedl Tomáš Mozga, předseda Spolku absolventů a přátel MU, který akci spolupořádá.

Moderovaná diskuse (v angličtině s tlumočením do češtiny) nazvané Freedom Lecture 2015: Lidskost vs. barbarství, se odehraje od 15:30 v Univerzitním kině Scala. Vstup je zdarma stejně jako na další části programu. Více o programu zde.

Součástí celé akce Sedmnáctý studentský bude také tradiční lampionový průvod pořádaný Nadačním fondem studentů Filozofické fakulty MU a projekce dvou filmových snímků.

Od 14:00 uvede Scala dokument Živý mrtvý, který se věnuje hrůzám v koncentračním táboře v Osvětimi. Ve 20:30 pak kino nabídne dokument Síla lidskosti o činech Nicholase Wintona, který během nacistické okupace zachránil téměř 700 převážně židovských dětí. Na snímek naváže krátká beseda vedená dramaturgem Zdeňkem Tulisem.

Lampionový průvod, který organizuje Nadační fond studentů Filozofické fakulty MU, letos půjde opačným směrem než obvykle. Sraz je v 17:30 na náměstí Míru na konečné tramvaje číslo 4. Odsud vyrazí směrem do centra města kolem Kounicových kolejí a Právnické a Filozofické fakulty MU na Komenského náměstí a bude pokračovat do protileteckého krytu v Husově ulici.

Kontakt: Tereza Fojtová, tisková mluvčí, tel: 549 49 49 49, mobil: 724 517 335, e-mail: fojtova@muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT