Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 21. 1. 2018 5:32:44
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 56939
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

2. 12. 2015

CEITEC má nového vědeckého ředitele

Novým vědeckým ředitelem CEITECu - Středoevropského technologického institutu se stal prof. RNDr. Jaroslav Koča, DrSc. Uspěl jako nejlepší kandidát v otevřeném mezinárodním výběrovém řízení. Zkušený vědec a manažer z oblasti vědy a výzkumu dosud působil na pozici ředitele CEITEC Masarykovy univerzity (MU). Na univerzitě založil a vedl Národní centrum pro výzkum biomolekul. Dlouhodobě spolupracuje s řadou zahraničních pracovišť, například University of California San Diego nebo CERMAV Grenoble.

Funkce vědeckého ředitele CEITECu se Jaroslav Koča ujme od 1. ledna 2016. Ve své nové pozici se chce zaměřit zejména na oblast mezinárodního hodnocení kvality vědy v CEITECu, monitoring a plnění stanovených monitorovacích indikátorů i stanovování a plnění vědeckých cílů centra.

Za řízení CEITECu je spolu s vědeckým ředitelem odpovědný i výkonný ředitel Markus Dettenhofer, který stojí v čele CEITECu od roku 2012 a je zodpovědný za řízení a koordinaci všech klíčových aktivit a spolupráci s Koordinační radou a Mezinárodní vědeckou radou (CB a ISAB).

Jaroslav Koča metodicky povede vedoucí výzkumných skupin, kterých je v CEITECu aktuálně 61, a bude aktivně podporovat a řídit jejich rozvoj, aby i nadále obstály v mezinárodním srovnání a dosahovaly dalších úspěchů.

V souvislosti s nástupem na pozici vědeckého ředitele CEITECu odstupuje Jaroslav Koča z funkce ředitele CEITEC MU k 31. 12. 2015. Na tuto pozici bylo vypsáno výběrové řízení s předpokládaným nástupem nového ředitele od 1. ledna 2015.

Jana Šilarová, tisková mluvčí CEITEC
tel.: +420 724 930 599
e-mail: jana.silarova@ceitec.cz
www: www.ceitec.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT