Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 20. 1. 2018 9:43:35
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 56861
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

21. 12. 2015

Fakulta informatiky MU nabízí studentům doktorských programů sponzorovaná stipendia

Až dvojnásobné stipendium mohou nově získat studenti doktorských programů Fakulty informatiky Masarykovy univerzity (MU) díky sponzoringu firem působících v oblasti informačních technologií. Umožní to smlouva o spolupráci, kterou dnes fakulta podepsala s firmami Red Hat a Y Soft. Partneři se zavazují, že budou podporovat čtyři vybrané doktorské studenty částkou 10.000 korun měsíčně po dobu čtyř let. Firmy tak zase mohou získat velmi kvalitní zaměstnance už v době jejich studií.

„Podpořené studenty vyberou samy firmy pomocí výběrových řízení, která se průběžně vypisují,“ řekl proděkan Fakulty informatiky MU Václav Matyáš. Během studia se pak zástupci společností budou vyjadřovat k celkovému studijnímu plánu a budou mít také právo prezentovat výsledky práce doktoranda. Počítá se i s tím, že později může firma studenta využít jako experta-konzultanta pro svoje výzkumné a pokročilé vývojové aktivity.

„Podporu doktorských studentů vnímáme jako přirozenou součást našeho programu spolupráce s fakultou informatiky, která navazuje na nedávné otevření výzkumné laboratoře v jejím objektu. Rádi bychom viděli více společností nabízet tuto formu podpory, aby se to stalo jednou ze standardních způsobů financování doktorských studií,“ uvedl ředitel Red Hat Czech Radovan Musil.

„Pro mě a mé kolegy je velkým povzbuzením a zároveň zhodnocením dosavadní spolupráce, že máme možnost uzavřít s fakultou tuto dohodu. Považuji to osobně za v České republice unikátní projekt integrace firem a univerzit, který vytváří prostor pro výchovu specifických odborníků pro firmy a zároveň zvyšuje praktickou využitelnost výsledků aplikovaného výzkumu,“ doplnil technologický ředitel Y Soft Corporation Ondřej Krajíček.

Smlouvy o spolupráci umožní studentům lépe se seznámit s potenciálním zaměstnavatelem už v době studií a získat finanční bonus až 10.000 korun měsíčně k běžnému stipendiu. To se u doktorandů na Fakultě informatiky MU pohybuje kolem 10.000 korun měsíčně. Sponzorovaná stipendia jsou dalším krokem v rozvoji úspěšné spolupráce s průmyslovými partnery, o kterou se fakulta stará už od roku 2007.

Aktuálně má fakulta přes tři desítky partnerů z řad významných firem v oblasti IT. Spolupráce se odehrává přímo v laboratořích na projektech vědy a výzkumu. Partneři se významnou měrou podílí i na tvorbě oborů a profilu absolventa, nabízí studentům stáže a praxe. Jsou zapojeni také do vedení závěrečných prací. Počet úspěšně obhájených závěrečných prací, do jejichž vedení byli zapojeni i zástupci firem, každoročně přesahuje stovku.

Kontakt: Tereza Fojtová, tisková mluvčí MU, fojtova@muni.cz, tel: 54949 4949, 724 517 335

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT