Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 22. 3. 2018 20:30:21
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63073
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

21. 4. 2016

Odborníci z lékařské fakulty oživují školní výuku

Jak vypadá srdce a další vnitřní orgány, které má člověk v dutině břišní, chtějí ukázat žákům základních škol odborníci z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (LF MU) v rámci projektu „Stojí za to se učit“. První praktickou ukázku zažijí děti ze 4. třídy Základní školy Holzova ve Staré Líšni, kam za nimi v pátek 22. dubna v 8.15 do hodiny přírodopisu přijde přednosta radiologické kliniky LF MU Vlastimil Válek a jeho studenti.

„Budeme mít k dispozici ultrazvukový přístroj, a děti se tak budou moci podívat třeba na to, jak bije srdce nebo proudí krev cévami. V podstatě jim ukážeme věci, o kterých se učí,“ uvedl profesor Válek s tím, že bude se žáky mluvit také o zvuku a jeho využití v medicíně.

Návštěva školy je jen jednou částí programu. Žáci už byli před několika týdny na návštěvě radiologického pracoviště ve Fakultní nemocnici Brno, kde se mohli podívat na další přístroje. „Projekt má za cíl ukázat dětem, že učení je zábava a stojí za to, se mu věnovat. Vybrali jsme žáky čtvrté třídy a to proto, že tyto děti se zatím nehlásí na vyšší školy a doznívá v nich zájem z nižšího stupně, ale už pomalu zjišťují, že přibývá práce a ubývá zábavy,“ uvedl profesore Válek s tím, že i jeho nejmladší syn chodí do stejného ročníku základní školy.

Projekt funguje na dobrovolné bázi, podporují jej Válkovi kolegové z Fakultní nemocnice Brno, studenti lékařské fakulty a společnost, která zapůjčila ultrazvukový přístroj. „Spojuje nás to, že máme malé děti a zjišťujeme, jak je těžké je přesvědčit, že stojí za se škole věnovat. Proto jsme se rozhodli, že alespoň některým z nich to ukážeme,“ doplnil Válek s tím, že se jedná o pilotní projekt.

Školy, které by měly o zprostředkování této akce zájem, se mohou přihlásit na e-mailu vvalek@med.muni.cz.

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT