Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 25. 3. 2018 5:32:38
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63197
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

9. 6. 2016

Botanická zahrada lékařské fakulty rozkvete léčivými rostlinami

Jak správně pěstovat léčivky a jak je v domácnosti používat se mohou dozvědět všichni návštěvníci už tradiční Výstavy léčivých rostlin pořádané Centrem léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (MU). Výstava bude oficiálně zahájena ve čtvrtek 16. června v 10.00.

Výstava představí zájemcům rostliny pěstované pro vědecké a výukové účely. Návštěvníci najdou na záhonech zahrady na Kraví hoře pestrou sbírku léčivek i rostlin se speciálními výživovými vlastnostmi. V zahradě jsou také druhy aromatické, kořeninové nebo jedovaté. „U záhonů najdou návštěvníci cedulky se jménem rostliny a základními informacemi o jejím využití. Po celou dobu výstavy budou zaměstnanci zájemcům také radit s pěstováním rostlin,“ uvedla vedoucí centra Lea Jedonková.

Kromě rozkvetlých záhonů si letos návštěvníci mohou prohlédnout také výstavu „Botanické zahrady, jak je neznáte“, která přibližuje povinnosti botanických zahrad při ochraně přírody, jejich výzkumnou práci a přínos k ochraně genofondu rostlin.

Centrum léčivých rostlin se nachází v Údolní ulici 74 v Masarykově čtvrti. Zahrada je vzdálená asi 150 metrů od konečné zastávky tramvaje číslo 4 na náměstí Míru. Specializovaná botanická zahrada lékařské fakulty se zaměřuje na nekomerční pěstování léčivých rostlin. „Máme největší sbírku léčivek u nás a zastoupeny jsou v ní druhy z téměř celého světa. Pěstujeme přes 800 druhů a odrůd rostlin,“ řekla Jedonková.

Ve čtvrtek 23. června se bude v 16 hodin v zahradě konat také přednáška botanika Radomíra Němce na téma Plané rostliny k jídlu a jejich vlastnosti dle českých bylinářů. Kapacita sálu je omezená, proto se zájemci o přednášku musí registrovat na e-mailu jedonkova@med.muni.cz.

Výstava bude přístupná až do 3. července, a to každý den od 9 do 18 hodin. Po dobu výstavy si mohou návštěvníci koupit i výrobky z léčivých rostlin a sazenice od partnerů centra. Vstupné na 54. ročník akce je dobrovolné.

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT