Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 10. 2. 2005 10:17:17
Garant obsahu:
Alexandra Žourková
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 26
Přístupů: 9111
Vytvořeno: 21. 2. 2005 11:54:31

Úvod a pokyny pro práci s materiály

Úvod a pokyny pro práci s materiály

Vážení studenti,

psychiatrie je součástí neurověd, které zaznamenávají dynamický rozvoj. I když jsou v současné době k dispozici dvě velmi kvalitní učebnice psychiatrie, v některých praktických výstupech našeho oboru dochází ke změnám.
Texty seminářů z výuky psychiatrie se snaží tyto změny zachytit, předložit Vám nejnovější poznatky potřebné ke zvládnutí základních znalostí a budou pravidelně inovovány. Texty nenahrazují předepsané učebnice, ale slouží k rychlé orientaci v základních tématech psychiatrie. Předpokládáme jejich využití k přípravě na výuku psychiatrie a také by měly sloužit k opakování probrané látky.
Cílem zveřejnění prezentací je usnadnění získání přehledu klíčových témat psychiatrie a možnost diskuse v průběhu seminářů. Zařadili jsme se tak jako jedni z prvních mezi kliniky, které využívají rozvoje komunikačních technologií v praktické aplikaci počítačové techniky ve výuce.

Prezentace se dají z webu stahovat, tj. na vybraném tématu stisknout pravé tlačítko myši a vybrat "Uložit cíl jako...". Potom si již pouze vyberete místo, kam chcete prezentaci uložit.

Pokud jste již naše semináře absolvovali, jistě jste si všimli, že texty uveřejněné na webových stránkách neobsahují videoprezentace pacientů s příslušnými diagnózami. Z etického hlediska to v našem oboru není možné. Seznámení s klinickým obrazem prezentovaných teoretických podkladů je součástí stáží a seminářů obecné a speciální psychiatrie.
Celý náš kolektiv, který se na vytvoření prezentací podílel, věří, že zpřístupnění textů na webových stránkách Vám usnadní přípravu k výuce a zkoušce a možná i bude inspirací k hlubšímu zájmu o problematiku diagnostiky a léčby v psychiatrii.

Doc. MUDr. Alexandra Žourková, CSc.
editorka

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT