Výstava hub v areálu Centra léčivých rostlin

Srdečně zveme nejen milovníky hub na výstavu živých plodnic, která je zcela nově pořádána v Centru léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Návštěvníci si mohou prohlédnout běžné i méně známé druhy hub aktuálně rostoucí na jižní Moravě, koncepce výstavy přitom klade důraz na ukázku plodnic v prostředí, ve kterém jsou obvykle k vidění.

Výstava bude otevřena v neděli 8. října a v pondělí 9. října 2017 vždy od 9:00 do 18:00 v areálu CLR na adrese Údolní 74, Brno, Kraví hora.

Vstupné je dobrovolné.

Součástí výstavy budou komentované prohlídky, které účastníky seznámí se zajímavostmi ze světa hub se zaměřením na jejich gastronomické, léčitelské či jiné využití. Termín první prohlídky je v neděli 8. října v 15:00, případné další budou zveřejněny na facebookovém profilu podle zájmu.

Vstupné je 35,- Kč, prosíme zájemce, aby se přihlásili předem prostřednictvím e-mailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle 733 149 050. Kapacita jedné komentované prohlídky je 20 osob.

plakat mykovystava

 

Výstava 2017

Srdečně Vás zveme na 55. ročník naší tradiční Výstavy léčivých rostlin.

Zahrada bude otevřena od 15. června do 2. července 2017 v době od 9 do 18 hodin, včetně víkendů. Opět si budete moci prohlédnout široký sortiment rostlin léčivých, tonizujících, dietetických, kořeninových, aromatických i jedovatých přímo na pěstebních záhonech, u mnohých rostlin budou podrobnější informace o dané rostlině, jejím původu, účinných látkách, použití a další zajímavosti.

Letošní ročník tradiční výstavy léčivých rostlin bude ve spolupráci s Mendelovým muzeem MU obohacen o panelovou výstavu Herbář Masarykovy univerzity, která představí jednu ze čtyřech největších herbářových sbírek v České republice.

Vstupné je dobrovolné.

Po dobu výstavy bude možné zakoupit výrobky z léčivých rostlin a sazenice od našich partnerů - Zahradnictví Vedrovice a Léčivé rostliny, Palackého 114, Brno.

 

Výstava 2016

Centrum léčivých rostlin - botanická zahrada Lékařské fakulty Masarykovy univerzity - zve všechny zájemce na již 54. ročník Výstavy léčivých rostlin. Zahrada bude otevřena od 16. června do 3. července 2016 v době od 9 do 18 hodin. Široké sortimenty rostlin léčivých, tonizujících, dietetických, kořeninových, aromatických i jedovatých si můžete prohlédnout přímo na pěstebních záhonech.

Doprovodná panelová výstava Botanické zahrady, jak je neznáte bude ke shlédnutí v budově Centra. Veřejnosti představí činnosti našich předních botanických zahrad v jejich méně známých souvislostech - přínos pro ochranu genofondu, expediční a výzkumné práce, i povinnosti vůči ochraně přírody.

Vstupné je dobrovolné.

Po dobu výstavy bude možné zakoupit výrobky z léčivých rostlin a sazenice od našich partnerů - Zahradnictví Vedrovice a Léčivé rostliny, Palackého 114, Brno.

 

Výstava 2015

Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity zve širokou veřejnost na 53. výstavu léčivých rostlin, která se koná od 18. 6. do 5. 7. 2015 denně od 9 do 18 hodin.

Letos ve spolupráci s Botanickou zahradou hl. města Prahy na téma Jedovaté rostliny.

Adresa: Údolní 74, Brno - Kraví hora

 

Výstava 2014

Srdečně Vás zveme na 52. ročník naší tradiční Výstavy léčivých rostlin.

Specializovaná zahrada léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně je jednou z nejstarších a druhově nejvíce zastoupenou sbírkou rostlin tohoto typu u nás. Na ploše přibližně jednoho hektaru je pěstováno přes 800 druhů a kultivarů rostlin léčivých, tonizujících, aromatických, kořeninových i toxických. Najdete zde typické domácí druhy, rostliny vzácné a ohrožené, i řadu léčivek z celého světa. Odborníky vysoce ceněná je sbírka rostlin z čeledi mákovitých (Papaveraceae), čítající okolo 70 taxonů.

Výstava se koná od 19. 6. do 6. 7. 2014 včetně víkendů a svátků, otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.

Vstupné je dobrovolné.

Jste zde: Home Výstava