Feb 24 2011

Zasedání AS LF, ze dne 22.2. 2011

V úterý 22.2. 2011 se v prostorách děkanátu uskutečnilo tradiční zasedání akademického senátu.

Hlavní body které byly řešeny a pro studenty mohou být zajímavé, jsou následující:

– byl přijat projekt týkající se reformy FARMAKOLOGIE, bude vyhlášeno výběrové řízení na nového vedoucího

– od příštího semestru bude zavedeno: Vyhlášení nejlepšího studenta ročníku (od 3. ročníku) (kromě prestiže a diplomu získá student určité výhody oproti ostatním studentům – např. proplacení jazykových zkoušek, atd. Vše podstatné bude upřesněno)

– je připravena nová smlouva s fakultními nemocnicemi – týkající se vzájemného působení

– bude zahájen pilotní projekt, v rámci kterého bude umožněna zájemcům stáž v nemocnici ve večerních hodinách a o víkendech – student tak příjde do bližšího kontaktu s pacientem, než v při klasické stáži ve velké skupině

– proběhla evaluace LF – představení strategie rozvoje LF na Rektorátu MU

– vyjednává se převedení postgraduálního vzdělávání lékařů z MZČR na LF (není myšleno PhD.)

Dále došlo k doplnění požadavků AS MU v předkládané organizační struktuře LF a jejímu opětovnému schválení, proběhla diskuse nad novým Volebním a jednacím řádem AS LF a potvrzení poplatků za studium ve stejné výši, ve které byly schváleny poplatky v roce minulém (tedy 2500/rok – při studiu další VŠ a 20 000/6 měsíců při studiu překračující standardní dobu studia navýšenou o počet let, které vyplývají z vysokoškoslkého zákona).