Nový kurz Otoskopie pro pediatry!

Dne 13.02. se v prostorách SIMU uskutečnil dlouho očekávaný kurz otoskopie pro pediatry.

14. 2. 2024

Kurz vzniknul na základě poptávky ze strany pediatrů, kteří mají možnost vykazovat kód otoskopie zdravotním pojišťovnám a také proto, že děti s bolestí ucha patří k nejvíce frekventovaným pacientům v ordinaci dětského lékaře. Kurz probíhal v odpoledních hodinách a celkem se ho zúčastnilo 8 lékařů z různých částí republiky. Program byl rozdělen na teoretickou část, ve které byli účastníci obeznámení se základy anatomie ucha, klinickými souvislosti, popisem otoskopů a prezentací jednotlivých typů otoskopů, dále byla přednesena problematika základních i pokročilých nemocí ucha. Všechny prezentace byly doplněny o velmi bohatou obrazovou dokumentaci z archivu lektora, celým kurzem provázel přednosta Kliniky dětské otorhinolaryngologie FN Brno a LF MU v Brně, doc. MUDr. Milan Urík, Ph.D. Stěžejní částí kurzu byl praktický nácvik otoskopie, kdy se účastníci pod vedením lektora vyšetřovali navzájem různými typy otoskopů.

Zpětná vazba od účastníků byla natolik pozitivní, že chystáme termíny pro další kurzy.

doc. MUDr. Milan Urík, Ph.D.
Přednosta Kliniky dětské otorinolaryngologie
Fakultní nemocnice Brno a Lékařská fakulta MU v Brně