Na SIMU stojíme o spolupráci s těmi, kdo to se simulacemi v medicíně myslí vážně.

19. 10. 2023

Hmatatelným důkazem toho je mimo jiné i první společné setkání partnerů projektu V4: Networking of Medical Simulation Centres: Building Good Practices 20. a 21. září v Košicích. Na dvoudenní setkání přijeli zástupci medicínských simulačních center z Brna, Košic (Univerzita Pavola Jozefa Šafárika v Košiciach), Šegedu (University of Szeged) a Varšavy (Lazarski University), aby sdíleli své zkušenosti s implementací medicínských simulátorů do výuky a navzájem se obohatili o nové poznatky. Za tým SIMU se setkání zúčastnili zástupce přednosty Ústavu simulační medicíny Doc. Martina Kosinová, ředitel Simulačního centra LF Mgr. Jan Dvořáček, Zástupce ředitele Simulačního centra LF Ing. Jiří Travěnec a technička interaktivní výuky Ing. Veronika Kamenská. Kromě diskuzních bloků zaměřených na dobrou praxi při simulační výuce byla také možnost prohlédnout si tamní simulační centrum, které je největším simulačním centrem pro výuku zdravotníků na Slovensku, a vyzkoušet si práci také se simulátory, kterými v Brně nedisponujeme.

Těšíme se na další společné setkání, které se uskuteční 29. a 30. listopadu v Simulačním centru v Maďarském Šegedu.