V4 Network of Medical Simulation Centres: Building Good Practices

V rámci projektu V4 Network of Medical Simulation Centres: Building Good Practices (22230004) podporuje SIMU spolupráci zdravotnických simulačních center a budování dobré praxe simulační výuky v zemích Visegrádské čtyřky.

19. 2. 2024

Zástupci simulačních center z Varšavy (PL - Lazarski University), Košic (SK - Pavol Jozef Safarik University in Kosice), Segedínu (HU – University of Szeged) a z Brna (SIMU MED MUNI) se u příležitosti 3. pracovního setkání potkali v pondělí 29. ledna 2024 na SIMU, aby společně diskutovali témata simulační výuky a objektivní strukturované evaluace (OSCE). V rámci programu proběhla ukázka simulační lekce s využitím simulace s vysokou mírou věrnosti v prostoru standardního pokoje včetně debriefingu. Na ukázku simulační výuky navázala diskuze a interaktivní aktivita zaměřená na identifikaci jednotlivých fází přípravy simulační lekce včetně ujasnění jejích priorit a časové návaznosti tvorby jednotlivých částí. Po obědě proběhla diskuze nad standardizovaným formulářem pro simulační výuku, který je používán na SIMU. Zahraniční partneři pak dostali možnost vést vybranou simulaci předem domluvené skupinky studentů na základě formuláře. V odpolední části byl dále prostor pro řešení spolupráce lektorů a techniků simulační výuky včetně řešení technických problémů. Nabitý program doplnilo téma objektivní strukturované evaluace a představení způsobu, jak je toto řešeno na SIMU v předmětu propededeutiky.

Na druhý den setkání byli přizvání zástupci simulačních center v České republice, po které bylo připraveno shrnutí nejdůležitějších bodů diskutovaných témat předchozího dne, ale opět i ukázka simulační lekce i exkurze simulačním centrem.

Domácí pracoviště zastupovali a setkání vedli prof. Štourač, Doc. Kosinová, Mgr. Dvořáček, Ing. Travěnec, MUDr. Žižlavská a RNDr. Komenda, ale na zdárném průběhu celého setkání se podíleli i další členové týmu SIMU. Všem zúčastněným patří dík za povedenou akci, která je přínosem pro rozvoj dobré praxe při simulační výuce napříč státy Visegrádské skupiny.

Projekt je spolufinancován vládami České republiky a Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím visegrádských grantů z Mezinárodního visegrádského fondu. Posláním tohoto fondu je podporovat myšlenky pro udržitelnou regionální spolupráci ve střední Evropě.

Visegrad Fund V4 Szeged Fotogalerie #sekretářkanatripu