ČESKÉ HLAVIČKY – soutěž pro nadané studenty SŠ

28. 5. 2021

Společnost Česká hlava vyhlásila 15. ročník soutěže České hlavičky pro mladé začínající vědce, respektive nadané studenty středních škol, který vyhlašuje společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Cílem Projektu České hlavičky je ocenit a podpořit mimořádně nadané studenty, jejichž práce, um, píle a odhodlání významně převyšují středoškolský průměr a jejichž práce je zaměřená na oblasti přírodních, či technických věd.

Podrobné informace, statut a podmínky soutěže naleznete zde.

Rádi bychom upozornili i na výsledky 14. ročníku soutěže České hlavičky 2020, kde jednu ze soutěžních kategorií, cenu SANITAS "Život a zdraví člověka", vyhrála Jana Nguyenová, studentka Gymnázia Matyáše Lercha, pod vedením školitele Mgr. Stjepana Uldrijana, CSc., vedoucího výzkumné skupiny na Biologickém ústavu MED MUNI. Prezentaci její práce s názvem "Extrémní metabolický stres nádorových buněk studentky" můžete shlédnout na videu