Junioři na klinice: Kardiologie – srdce nemusí být zlomené jen láskou

• 22. června 2022
    14:00
  • Interní kardiologická klinika FN Brno, Jihlavská 340/20, 625 00 Brno, pavilon L
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

O kurzu:

Studenti shlédnou krátkou prezentaci, která jim vysvětlí, čím se obor Kardiologie zabývá. Poté se vydají s lékařem kliniky na prohlídku jednotlivých pracovišť. Uvidí, jak vypadá urgentní péče o nemocné s infarktem, jak se monitoruje srdeční rytmus. Vyzkouší si sami natočit své EKG a některému z dobrovolníků prohlédneme jeho srdce ultrazvukem. Na závěr se podíváme do katetrizačních laboratoří, kde se opravují zúžené srdeční cévy, nebo odstraňují arytmie.

Lektor kurzu:

doc. MUDr. Lubomír Křivan, Ph.D.

proděkan pro anglické studium a internacionalizaci Lékařské fakulty

prezenční

2 hodiny

zdarma

Jak to u nás chodí?

S blížícím se termínem konání kurzu obdržíte email s pokyny a přesnou polohou učebny, kde bude kurz probíhat.

! Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu (spam). Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty.

Máte jakékoliv doplňující dotazy? Napište nám na akademie@med.muni.cz, rádi vám poradíme :).

Registrace do kurzu se uzavře 20.6. ve 12 hodin.

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.