PŘEDREGISTRACE: Příměstský tábor pro žáky ZŠ

• 18. – 22. července 2022
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla
Příměstský tábor Lékařské fakulty Masarykovy univerzity:
Tábor je určen pro děti od 10-15 let.
Termín: 18. - 22.7. vždy od 8:00-16:00 (žáky je možné vyzvedávat v čase 16:00-16:30)
🟣
Pondělí: Ústav histologie a embryologie
Program bude zahrnovat seznámení s mikroskopickou stavbou tkání orgánů, embryonálním vývojem člověka a demonstraci laboratoří Ústavu histologie a embryologie.
🟢
Úterý: Byliny jako léčivo, zdravá výživa a srovnávací fyziologie
Studenti budou rozděleni do skupinek po pěti a budou se střídat na čtyřech stanovištích. Tematické bloky: Výživou ke zdraví, Když se řekne baroreflex (Peňázová metoda, model srdce), Zvířata v nás (srovnávací fyziologie), Smysly-vstupní brány do mozku (oči, teplo-chlad, sluch)
Den bude zakončen soutěžním kvízem.
🟡
Středa: Jak to chodí v nemocnici: ICRC FNUSA
Studenti poznají jak to chodí ve výzkumném a vědeckém centru přímo v nemocnici. Program: ICRC od sklepa po terasy (prohlídka), Srdce na dlani - přednáška kardiologa, Příběh mrtvice, - příběh pacientky, Kardiovize Brno 2030, Nedělej z toho vědu.
🟠
Čtvrtek: Anatomický ústav a anatomie lidského těla
Prohlídka Anatomického muzea, práce na virtuálním pitevním stole s věrnými 3D modely lidského těla, hra skládání lidské kostry a mnoho dalších hravých úkolů.
 🔴
Pátek: Zdravotnické záchranářství
Integrovaný záchranný systém, Přístup ke zraněnému, pravidla první pomoci, jak se chovat při dopravní nehodě? Co může nastat
Co znamená bezvědomí a co s ním? Přístup k člověku v bezvědomí, Basic Life Support, nácvik kardiopulmonální resuscitace