Termografie v medicíně aneb jak měřit teplotu jinak

• 31. října 2022
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Infračervené záření leží na pomyslné ose vlnových délek celého spektra elektromagnetického záření mezi jeho viditelnou a mikrovlnnou částí, tedy mimo oblastí vlnových délek vnímaných lidským zrakem. Zdrojem tohoto záření je i lidské tělo a pomocí termokamer jsme schopni měřit jeho velikost. Předmětem přednášky je pohled do historie termografie, tedy nejen v oblasti klinické medicíny a výzkumu, ale samotný vývoj systému od prvopočátku. V přednášce se dozvíte o principu zobrazení a o technické stránce přístroje, jak provádět správné měření teploty a použití těchto zařízení v klinické medicíně a výzkumu.

Poznejte lektory kurzu:

Mgr. Erik Staffa, Ph.D.

odborný asistent – Biofyzikální ústav

Odborný asistent Biofyzikálního ústavu LF MU, výuka studentů LF MU, oblast výzkumu – využití termokamer v klinické medicíně

doc. Mgr. Vladan Bernard, Ph.D.

docent – Biofyzikální ústav

Doc. Mgr. Vladan Bernard, Ph.D. působí na Biofyzikální ústavu Lékařské fakulty MU. Věnuje se zde výuce studentů LF MU a v oblasti výzkumu pracuje na využití termokamer v klinické medicíně, působení ultrazvuku a nanočástic in vitro.

prezenční

​ 3 hodiny

zdarma

Jak to u nás chodí?

S blížícím se termínem konání kurzu obdržíte email s pokyny a přesnou polohou učebny, kde bude kurz probíhat.

! Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu (spam). Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty.

Máte jakékoliv doplňující dotazy? Napište nám na akademie@med.muni.cz, rádi vám poradíme :).

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.