Vyšetření přenašečství cystické fibrózy

Cystická fibróza je autozomálně recesivní onemocnění, které je způsobeno patologickými variantami v CFTR genu. Jak vypadá moderní terapie cystické fibrózy?

V průběhu prezentace vás seznámíme se skutečnostmi z oblasti léčby cystické fibrózy CFTR modulátory. Popíšeme si samotné onemocnění, jeho historii, příznaky a genetické příčiny. Zmíníme symptomatickou léčbu a genové terapie. Taktéž nastíníme pohled do budoucna vzhledem k modulátorovým terapiím, které jsou ještě ve vývoji. Závěrem se budeme věnovat osobním rozhovorům, zkušenostem lékařů a pacientů s léčbou modulátory a zjištěním pohledu pacientů na ni. 

S blížícím se termínem konání pošleme přihlášeným účastníkům e-mail s odkazem k připojení na MS Teams. Často se stane, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu. Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty... Pokud aplikaci MS Teams nemáte, není nutné si ji stahovat, stačí se připojit v prostředí webového prohlížeče.

Před samotnou prezentací si můžete prostudovat materiály, které vám usnadní porozumění tématu.

Podklady k prostudování před samotnou přednáškou


Lektoři

RNDr. Iveta Valášková, Ph.D.

odborná asistentka – Ústav lékařské genetiky a genomiky

e‑mail:

informace

Odborná asistentka Ústavu lékařské genetiky a genomiky FNB a LF MU, vedoucí Sekce screeningu genetických onemocnění Centra molekulární biologie a genetiky IHOK FN Brno

Na kurz se lze registrovat do 24. 6. 2021 do 9:00 hod. Pro přihlášení po tomto termínu prosím kontaktujte koordinátorku telefonicky na +420 770 180 252.

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info