Výživa: mýty a fakta?

Každý z nás už někdy četl článek o výživě, ve kterém kalifornští vědci zjistili, že konečně našli potravinu, která může za všechno zlo světa. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, co to vlastně ti vědci skutečně zjistili? Kde k té informaci novinář přišel? A zda můžeme vůbec médiím v oblasti výživy důvěřovat? Informačních zdrojů ve výživě existuje celá řada, jenže ne vždy jsou lifestylové časopisy zdrojem takových informací, abychom podle nich mohli bezpečně měnit naše stravovací návyky. Ponořte se proto s námi do komplikovaného světa výživy a objevte, jak se manipuluje s informacemi o výživě, jak se orientovat v džungli vědeckých studií a jak si vybrat ten správný zdroj, kterému věřit. (V průběhu webináře nebude zraněn žádný kalifornský vědec.)

Na webinář se lze registrovat do 16:00 hod 19. 10. 2021. Pro přihlášení po tomto termínu prosím kontaktujte koordinátorku telefonicky.

S blížícím se termínem konání pošleme přihlášeným účastníkům e-mail s odkazem k připojení na MS Teams. Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu. Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty...

Pokud aplikaci MS Teams nemáte, není nutné si ji stahovat, stačí se připojit v prostředí webového prohlížeče.


Lektor

Mgr. Martin Krobot

asistent

e‑mail:

informace

Mgr. Martin Krobot je asistentem na Ústavu ochrany a podpory zdraví Lékařské fakulty MU. Věnuje se výuce předmětů Základy výživy člověka, Ochrana a podpora zdraví a dalších. Působí jako předseda České asociace nutričních terapeutů.

Pokud se chcete o Martinu Krobotovi dozvědět více, poslechněte si 16. díl podcastu LF MU STETOSKOP s názvem "Což takhle dát si...".

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info