Význam lékařské biologie pro medicínu 21. století

• on-line, MS Teams
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Vývoj poznání v oblasti buněčné a molekulární biologie měl v posledních šedesáti letech zcela zásadní vliv nejen na chápání biologie buňky, ale také na porozumění lidské fyziologie a patofyziologie. Původně teoretické znalosti byly postupně aplikovány do klinické praxe a dnes jen stěží nalezneme oblast medicíny, která by nějakým způsobem nevyužívala poznatků či metodik buněčné a molekulární biologie. Lékařská biologie je obor, jehož obsahem je buněčná a molekulární biologie se speciálním zaměřením na aspekty, které mají význam v humánní medicíně. Cílem webináře je demonstrovat vybrané ukázky aplikace lékařské biologie do klinické medicíny.

S blížícím se termínem konání pošleme přihlášeným účastníkům e-mail s odkazem k připojení na MS Teams. Často se stane, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu. Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty...

Pokud aplikaci MS Teams nemáte, není nutné si ji stahovat, stačí se připojit v prostředí webového prohlížeče.

Na webinář se lze registrovat do 16:00 hod 7. 12. 2021. Pro přihlášení po tomto termínu prosím kontaktujte koordinátorku telefonicky.

Lektor

prof. RNDr. Ondřej Slabý, Ph.D.

vedoucí výzkumné skupiny senior – Výzkumná skupina Ondřeje Slabého

informace

Ondřej Slabý je profesorem a přednostou Biologického ústavu na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Pracuje jako vedoucí výzkumné skupiny na Lékařské fakultě a Středoevropském technologickém institutu (CEITEC) na Masarykově univerzitě a jako vědecký tajemník Masarykova onkologického ústavu v Brně. Prof. Slabý významně publikoval v oblasti studia nekódujících RNA v patogenezi lidských nemocí se speciálním zaměřením na jejich možné využití v diagnostice případně moderní terapii. V posledních letech se zaměřuje také na aplikaci konceptu tzv. precizní medicíny do klinické onkologie.

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.