11. Simulační kurz první pomoci

2 měsíce příprav, 10 studentských lektorů, 20 figurantů a 30 účastníků. Taková je bilance 11. Simulačního kurzu první pomoci, události již tradičně pořádané každý semestr v rámci předmětů meziročníkové spolupráce, který proběhl 25. 4. 2021.

4. 5. 2021

Úkolem vyškolených lektorů bylo naprojektovat simulaci týkající se basic life support, tedy takzvané laické první pomoci, a tu pak s pomocí figurantů představit spolužákům napříč všemi ročníky. Každý tříčlenný tým účastníků měl za úkol vyřešit resuscitaci dospělého, popáleniny, hypotermii, krvácení nebo tolik obávanou resuscitaci dítěte. Na samotné řešení navazoval debriefing, kde byl postup rozebrán a procvičeny všechny potřebné dovednosti.

Již podruhé se Simulační kurz první pomoci konal v nové budově Simulačního centra LF MU, které nabízí kromě špičkových trenažérů i výjimečné prostory, které pak dohromady vytváří ideální základ věrohodné a do detailu propracované simulace. Vše společně vede k nejlepšímu možnému výstupu z učení, a to především s důrazem na praxi.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info