Až přiletí čáp

Věděly vždy, že se jednou chtějí stát porodními asistentkami? Pojďme se podívat v 39. dílu podcastu Stetoskop za dámami, které pomáhají přivádět nové životy na svět. 

29. 10. 2021

„Žena gramotná, duchaplná, obdařená dobrou pamětí, pracovitá, počestná a bez smyslových vad. Má mít zdravé končetiny, silné tělo a dlouhé štíhlé prsty s krátkými nehty. Má být klidné povahy, střízlivá, bez předsudků a nemá být chtivá peněz, aby neposkytovala látky vyvolávající potrat za úplatu.“ Takhle měla vypadat porodní bába podle antického autora Sorana z Efesu.

Říkalo se jim všelijak. Babičky, porodní báby, ale taky báby pupkořezné, ženy položné nebo fušerky. Ty dnešní, moderní porodní asistentky z právě otevřeného Centra porodní asistence FN Brno Vám přinese na křídlech čáp. V dnešním dílu představíme Markétu Zemanovou a Pavlu Zemanovou, porodní asistentky z nově otevřeného Centra porodní asistence Gynekologicko-porodnické kliniky, společného pracoviště FN Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.


Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info