Brněnské dny pro zdraví 2019 za účasti LF MU: KardioDen a Výživa – velká známá, či neznámá?

V rámci 25. ročníku Brněnských dnů pro zdraví zve zájemce z řad široké veřejnosti Interní kardiologická klinika FN Brno a LF MU na prohlídku pracoviště i řadu vyšetření v neděli 22. 9. a Studentská asociace nutričních terapeutů, z. s. na den nabitý informacemi o vhodném stravování a výběru potravin na LF MU v sobotu 28. 9.

26. 9. 2019

Interní kardiologická klinika FN Brno a LF MU se účastní 5. ročníku a Studentská asociace nutričních terapeutů, z. s. (Spolek působící při Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně) se počtvrté účastní Brněnských dnů pro zdraví, které pořádá Magistrát města Brna v rámci mezinárodního projektu Zdravé město. Do projektu se město Brno zapojilo v roce 1994 a od roku 1996 reprezentuje město Brno jako jediné Českou republiku v Evropské síti Zdravých měst zastřešené Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Brněnské dny pro zdraví se letos konají od 20. do 29. září na různých místech v celém Brně na podporu zdravého životního stylu napříč všemi generacemi. Celý program je dostupný zde.

KardioDen pro veřejnost bude probíhat na pracovišti Interní kardiologické kliniky FN Brno a LF MU v neděli 22. 9. od 10. do 13. hodiny jako den otevřených dveří pro veřejnost. Program pro účastníky zahrnuje prohlídku vybraných prostor kliniky (Koronární jednotka, sálky Pracoviště invazivní a intervenční kardiologie, Arytmologické sálky, ECHO pracoviště, lůžkové oddělení). Průvodci z řad lékařů a sester vysvětlí jednotlivé výkony a nabídnou základní preventivní vyšetření, např. měření EKG, hladiny krevního cukru, cholesterolu a krevního tlaku. Své výsledky mohou účastníci s lékaři na místě konzultovat. Část programu je zaměřena také na prevenci, odvykání kouření, správné výživě a adekvátním pohybu. Podrobné informace naleznete na webu FN Brno.

V sobotu 28. 9. na pracovišti Ústavu ochrany a podpory zdraví LF MU bude probíhat série zajímavých přednášek s názvem Výživa - velká známá, či neznámá? Účastníci se zde mohou dozvědět informace z oblasti výživy, workshopů týkající se mýtů ve výživě, připraveny budou také na ukázku tradiční i méně tradiční suroviny pro přípravu pokrmů včetně drobné ochutnávky. Organizátorem akce je Studentská asociace nutričních terapeutů, z.s. (SANT). Součástí programu je možnost vyzkoušet si fiktivní nákup potravin i nutriční ambulance s možností individuální konzultace se studenty na oblast výživy. Pro děti bude připravena kuchyňka, kde si mohou vyzkoušet zdravé pečení. Celým dnem od 10. do 18. hodiny budou provádět studenti oboru Nutriční terapeut a Nutriční specialista Lékařské fakulty MU v Brně. Více informací lze získat na webu SANT.

Více informací k Brněnským dnům pro zdraví zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info