Budoucí stomatologové opět uspořádali vlastní kongres

Studenti Zubního lékařství na Lékařské fakultě MU se tradičně setkávají na vlastním kongresu, poprvé se konal na půdě Univerzitního kampusu v Bohunicích, a to nejen ve výukových prostorách Simulačního centra LF MU.

30. 3. 2023

Přednáška na téma „Estetická rekonstrukce a zubní desetiboj“ od MUDr. Ladislava Gregora, Dr.Med.Dent., Ph.D. odstrartovala celý kongres. Pogram pokračoval přednáškou MDDr. Zuzany Marinčák Vrankové, která přiblížila studentům, co mají společné ortodoncie a spánková medicína, na paní doktorku navázal MDDr. Martin Kučera s tématem „Postupy a kazuistiky v implatologii – osobní vývoj za 10 let praxe“. Páteční přednáškový blok zakončil MUDr. et MDDr. Jiří Blahák, Ph.D., který se věnoval 3D plánování a rekonstrukčním výkonům v onkochirurgii.

Páteční program tímto nebyl ani zdaleka u konce. Studenti obohaceni množstvím nových informací se přesunuli do Semilassa, kde se pokračovalo kulturním programem v podobě Galavečera. Nechyběla živá hudba ani tanec a mnozí účastníci si z večera odnesli cenné výhry z bohaté tomboly.

Po úspěšnem prvním dnu Kongresu se pokračovalo v sobotu dopoledne paralelními workshopy, kde měli účastníci možnost si vyzkoušet praktické dovednosti z řady stomatologických oborů. Na výběr byly workshopy týkající se intraorálního skenování, strojové endodoncie, matricování a klínkování, práce s operačním mikroskopem, výběru ideálního odstínu kompozita, implantologie a augmentace.

Posilněni obědem se studenti odpoledne zúčastili ještě bloku přednášek, který zahájil MDDr. Petr Halama, mluvící o záchraně kompromisního pilíře. Veliký úspěch napříč studenty měla přednáška s názvem „Don't be afraid of ENDO“ pod vedením MDDr. Patrika Paulišky. Množství cenných a odborných rad studentům odevzdala také MDDr. Michaela Štětinová, věnující se pedostomatologii. Celý program brněnského Kongresu pak zakončil MDDr. Daniel Novák, který upozornil na důležitost plánování ve fixní a snímatelné protetice.

Během obou dnů kongresu měli účastníci možnost se zastavit u stánků našich sponzorských firem, kde se mohli dozvědět o nejnovějších trendech a stomatologických produktech a zúčastnit se řady soutěží.

Kongres studentů stomatologie ČR 2023 nabídl pestrý odborný u společenský program a zúčastnilo se ho dvě stě studentů stomatologie napříč celou republikou. Obrovské poděkování patří všem přednášejícím, sponzorům a v neposlední řadě také všem zúčastněným. Organizační tým se na všechny těší opět za rok na dalším ročníku Kongresu.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info