Stipendium Martina Lendy má probouzet zájem o duševní zdraví
Stipendium ve výši čtyřiceti tisíc korun získal už druhý norský student.
Právě běží 27. ročník Ceny Wernera von Siemense. Ve spolupráci s Masarykovou univerzitou hledáme a oceňujeme nejlepší studenty za diplomovou nebo disertační práci, vedoucí prací a školitele, mladé vědce a nejlepšího pedagoga. Přihlaste sebe nebo své kolegy z řad studentů či pedagogů do 30. 11. 2024!
Cenu Wernera von Siemense za rok 2023 získala za nejlepší disertační práci RNDr. Kateřina Snopková, Ph.D. a prof. MUDr. David Šmajs, Ph.D. z LF MU a zvláštní ocenění za překonání překážek při studiu získala naše doktorandka Ing. Veronika Kamenská. Za rok 2020 byl oceněn prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., MBA, FESAIC v kategorii nejlepší pedagogický pracovník za zavádění inovativních, efektivních a atraktivních metod do výuky především v oblasti anesteziologie a intenzivní medicíny.
Letošní sedmadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense pro studenty technických a přírodovědeckých oborů a mladé vědce byl vyhlášen v srpnu. Kandidáti se mohou přihlašovat prostřednictvím internetových stránek www.cenasiemens.cz až do 30. listopadu 2024. Počet přihlášených studentů od vedoucího práce ani počet nominací nejsou omezeny.
Další ročník soutěže v osmi kategoriích rozdělí jeden milion korun, v kategorii nejlepší diplomová a disertační práce spolu se studenty ocenění i finanční odměnu získají i vedoucí prací/školitelé. Finanční odměny, které společnost Siemens v minulých 25 letech rozdělila mezi 470 vítězných studentů, vědců a pedagogů, dosáhly částky 16,4 milionů korun.
Vyhlašované kategorie
Diplomové a disertační práce musí být obhájené v období 1. 12. 2023 - 30. 11. 2024, v jazyce českém, slovenském, anglickém. Práce musí vzniknout na půdě českých univerzit (pracovišť). Pedagogové mohou být i cizinci pracující pro Masarykovu univerzitu a mohou být nominováni prostřednictvím vedení fakulty s přiložením odůvodnění.
V letošním roce nebyla vypsaná kategorie pro handicapované studenty.
Podrobně si prostudujte pravidla soutěže.
Časový harmonogram soutěže
Poroty se skládají z předních odborníků a prorektorů z následujících univerzit nebo vysokých škol:
Kontakt pro novináře
Stipendium ve výši čtyřiceti tisíc korun získal už druhý norský student.
Téma 71. dílu podcastu Stetoskop může mnohé překvapit: fyzioterapie v oblasti gynekologie a porodnictví není prozatím tak známou jako v jiných oblastech. U mikrofonu nám Mgr. Marika Bajerová představí, jak může fyzioterapie zlepšit život žen ve všech fázích jejich života. Od menstruace, přes těhotenství, porod až po menopauzu.