Certifikát kvality ORPHEUS pro LF MU

Naše fakulta se stala součástí mezinárodní organizace doktorských škol v oblasti biomedicíny ORPHEUS.

12. 11. 2021

Kvalitu doktorského studia na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity stvrdila po několikakolovém hodnocení organizace Orpheus a udělila tak fakultě certifikát kvality.

Naše fakulta se tak přiřadila k takovým institucím, jako jsou Aarhus University, Karolinska Institute, University of Oslo, University of Bergen, University of Bern, University of Basel, University of Lisboa, University of Cordoba.

Pro LF MU to znamená, že nabízí kvalitní, světově srovnatelné doktorské studium. Pro uchazeče a studenty certifikát garantuje skutečnost, že doktorské studium je na LF na mezinárodně srovnatelné úrovni a splňuje standardy, které jsou běžné na zahraničních univerzitách (skupinu Orpheus prezentují profesoři z Karolinska Institute (Švédsko), Aarhus University (Dánsko).