Paprskáři
Kolik stojí lineární urychlovač? A proč jedou ozařovny na dvě směny? I na tyto otázky odpoví host prof. Pavel Šlampa ve 45. díle podcastu STETOSKOP.
11. díl podcastu STETOSKOP nám představí tu nejhlubší formu dárcovství: darování těla.
Dnešní díl Stetoskopu bude pro laickou veřejnost velmi zajímavý, až objevný, pro zasvěcené připomenutím, že výuka na lékařských fakultách by bez tohoto daru nebyla tak snadná. Nahradí ve výuce anatomie moderní technologie onu klasickou anatomickou pitvu? Jak dlouhá je příprava těla? Kdo jsou dárci? A co se chystá za novinky na Anatomickém ústavu? Průběh přípravy těla, ale i vděk dárcům přišel do Stetoskopu sdělit přednosta AÚ MUDr. Marek Joukal, Ph.D. Také připomene i realizaci pomníku pro dárce – vsypové hrobky na brněnském Ústředním hřbitově.
Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.
Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.
Kolik stojí lineární urychlovač? A proč jedou ozařovny na dvě směny? I na tyto otázky odpoví host prof. Pavel Šlampa ve 45. díle podcastu STETOSKOP.
MUNI otevírá možnosti. Jaké možnosti se během studia a po jeho absolvování otevřely MUDr. Janu Kocandovi a jaké možnosti při studiu využívá studentka Klára Menšíková? Díl videopodcastu na naší fakultě byl natáčen na operačním sále v Simulačním centru LF MU.