Florence se sekla

Florence Nightingale byla anglická ošetřovatelka šlechtického původu, známá jako "dáma s lucernou". Souvislosti mezi ní a našimi hosty prozradí 10. díl podcastu STETOSKOP.

24. 10. 2020

Bez popisku

Trošku jsme zamíchali karty… Vrátíme se v čase, a přitom něco předběhneme. Letošní rok je Rokem sester a porodních asistentek. Porodní „báby“ u nás již byly, nyní nahlédneme pod naškrobené čepce všeobecných sester. Moderní ošetřovatelství se sice již několik let obejde bez škrobu i čepců, nikdy se ale neobejde bez empatických, pokorných, pozorných a ochotných sestřiček. Právě takové hosty jsme v červenci vyzpovídali. Terka Tejkalová a Maxim Ipati si jdou za svým snem všeobecné sestry. Jaká je role dnešní sestry v péči o pacienta? Je těžké být mužem-sestrou? A najde se konečně na oddělení gramofon? A v čem se Florence sekla? 


Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info